top of page

Jak zwiększyć wartość nieruchomości bez generalnego remontu?

mieszkanie Kalinowszczyzna

Chcesz zwiększyć atrakcyjność swojej nieruchomości oraz jej wartość na rynku, ale nie masz czasu na generalny remont? Nie ma problemu! Wystarczy, że odpowiednio wydobędziesz potencjał z wnętrza Twojej nieruchomości i odpowiednio podkreślisz jej zalety.  

Co prawda czasami trudno jest zwiększyć wartość nieruchomości bez jej odświeżenia, ale stosując się do niżej wymienionych patentów na pewno zwiększysz jej atrakcyjność u potencjalnego Klienta 😊  1. Porządek i usunięcie nadmiaru rzeczy.


Po pierwsze, musisz zadbać o to, aby mieszkanie było czyste. Zagracona nieruchomość z pewnością nie pomoże oglądającemu wyobrazić sobie, że to on może tam zamieszkać, a odpowiednio posprzątane mieszkanie sprawia wrażenie przestronności i nowości. Podobnie jest z usunięciem zbędnych przedmiotów - pozwoli to na lepsze zaprezentowanie przestrzeni.


Na co zwrócić szczególną uwagę? 

  • Meble tapicerowane – powinny być dokładnie odkurzone z sierści, włosów i kurzu. 

  • Powierzchnie szklane, lakierowane i z połyskiem – odbijanie się w nich światła sprawia, że zabrudzenia są bardziej widoczne niż na innych powierzchniach. 

  • Okna – zarówno ościeżnice jak i szyby oraz parapety – umyj je dokładnie po obu stronach. 

  • Dodatki – zwróć uwagę na to, czy dodatki nie "przytłaczają" całego mieszkania. Mogą to być np. ciężkie zasłony, ciemne koce i dywany. Zastanów się, czy to właśnie jasne dodatki nie będą wyglądać bardziej świeżo w Twojej nieruchomości oraz czy nie wprowadzą one lekkości - jeżeli tak, warto zaopatrzyć się w nie w sklepach budowlanych. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy, jednocześnie nie sprawiając, że mieszkanie już na pierwszy rzut oka będzie wyglądać na urządzone “po kosztach”. 

  • Balkon, piwnica i garaż – Nieruchomość to nie tylko salon, kuchnia i łazienka. To także dodatkowe pomieszczenia oraz być może działka wokół. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy właśnie w tych miejscach - pozbądź się ich. Z pewnością Twoja nieruchomość będzie prezentować się lepiej. Zamiast tego możesz zastąpić puste miejsca kwiatami, stylowymi pudełkami czy po prostu zostawić je bez żadnej aranżacji. 

 

Ważne jest pozbycie się zniszczonych lub niepotrzebnych mebli, dekoracji czy innych dodatków, które mogą zniechęcić potencjalnych nabywców.  2. Naprawa usterek oraz wymiana wyposażenia.


Co możesz zrobić, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją nieruchomość? Przeprowadzić mały remont lub wymienić wyposażenie. Wymiana szafek kuchennych czy płytek może być dobrym pomysłem, jednak finalnie może okazać się nieopłacalna. Zamiast tego możesz postawić na wymianę frontów i uchwytów oraz malowanie płytek specjalną farbą. Pomóc może także naprawa mebli, uszczelnienie okien i drzwi czy nawet udrożnienie rur i naprawa cieknących kranów.

 

Nawet drobne naprawy mogą znacząco poprawić odbiór nieruchomości.  


mieszkanie Lublin Czechów

3. Odświeżenie ścian i wystrój


Zamiast dużego remontu możesz po prostu odświeżyć mieszkanie. Podstawą jest malowanie ścian. Najlepiej postaw na jasne, neutralne kolory (biel, beż lub szarość), które optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń oraz są uniwersalne. Te kolory są z pewnością bardziej bezpieczne niż chociażby mocne róże czy zielenie. 

Aby jeszcze bardziej zneutralizować przestrzeń, użyj stonowanych dekoracji, takich jak poduszki, narzuty, ceramika, świeże kwiaty i owoce. Wtedy wnętrze będzie wyglądało stylowo i przytulnie. 


4. Zadbaj o światło


Teoretycznie im jaśniej, tym lepiej. Ważne jest zmaksymalizowanie dostępu do naturalnego światła (np. poprzez lekkie firany i jasne zasłony) - im więcej go będzie, tym bardziej przestronne będzie wydawać się pomieszczenie. Okna najlepiej więc pozostawić odsłonięte, aby maksymalnie doświetlić nim wnętrza. 

Sprawdź wszystkie źródła sztucznego oświetlenia i upewnij się, że żadne z nich nie jest uszkodzone. Czasami zwykła wymiana żarówki może zrobić dużą różnicę. 


5. Atmosfera i zapach


Zwróć uwagę na świeże powietrze i zapachy. Wietrzenie mieszkania, ozonowanie w razie potrzeby, stosowanie subtelnych odświeżaczy powietrza jest kluczowe. Nie chcemy przecież, aby potencjalny klient już na wejściu się rozmyślił.  

Zaaranżuj przestrzeń w taki sposób, aby uzyskać neutralny i estetyczny efekt wizualny. Może to być ładnie zwinięty ręcznik w łazience, roślinne dodatki czy stojak na przyprawy lub na wino. Uroku (i zapachu) z pewnością doda wazon ze świeżymi kwiatami. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie filiżanek na stoliku czy książek na szafce nocnej.  


Pamiętaj, że kupujemy dzięki emocjom. mieszkanie Lublin Czechów

6. Uproszczenie wystroju


Pamiętaj, że nie każdemu spodoba się to samo, co Tobie. Postaw więc na minimalizm i uniwersalność. Odpersonalizuj przestrzeń, usuwając osobiste przedmioty, aby potencjalni nabywcy mogli łatwiej wyobrazić sobie swoje życie w tej nieruchomości.  

Postaraj się jak najmniej dawać od siebie, tzn. Jak najbardziej tworzyć uniwersalne wnętrze. 


7. Wyróżnij się  


Rzadko zdarza się, żeby Klienci kupili pierwsze mieszkanie jakie widzą, bez oglądania innych. W związku z tym musisz się wyróżnić wśród pozostałych. Jak to zrobić? Możesz użyć elementu wystroju, który zapadnie w pamięć: ciekawa lampa, obraz czy świeże kwiaty. Łatwiej będzie nieruchomość zapamiętać, jeżeli będzie kojarzyć się z czymś konkretnym. 


8. Profesjonalne zdjęcia i marketing, czyli oddaj się w ręce specjalistów 😊 


Dobre zdjęcia to podstawa. To właśnie najczęściej dzięki nim klient decyduje się na obejrzenie nieruchomości. Warto więc w tym zakresie skorzystać z pomocy fotografa. 


Kluczową kwestią jest też home staging. Możesz do niego zatrudnić firmę lub wynająć elementy i samodzielnie zaaranżować swoją nieruchomość. Możesz też skorzystać z naszej pomocy w zakresie sprzedaży nieruchomości - home staging mamy w pakiecie 😉 


Pamiętaj, że nie jesteś w tym sam(a). Jako wiodące Biuro Nieruchomości z oddziałami w Lublinie i Warszawie jesteśmy w stanie pomóc Ci na każdym etapie sprzedaży.


Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy pomóc Tobie :) 

Comments


bottom of page